vestuviu-fotografija

Daugelis iš mūsų atmintyje laikome bei prisiminimuose saugome įvairių švenčių akimirkas ar gyvenimo veiksmo fragmentus. Jaunuoliams, ne visiems, vestuvių prisiminimai dar nėra aktuali tema, tačiau vyresniems žmonėms ar neseniai susituokusiems jauniesiems, smagiausios akimirkos iš svarbiausios gyvenimo šventės lydi juos visur. Prisiminimais iš atminties, nepavyktų perteikti to džiaugsmo ir smagumo, kaip panaudojant vaizdinę medžiagą, todėl tokių svarbių akimirkų fiksavimui yra reikalingas „nematomas paparacas“ – fotografas.

Vestuvių fotografavimas nėra lengvas darbas kaip galėtų atrodyti pradžioje – specialistams tenka sugaišti daug laiko, kad būtų „pagauti“ ir fiksuoti nuostabūs kadrai. Jeigu norite profesionalių nuotraukų, privaloma kreiptis į patyrusį specialistą, ne mėgėją, kuris ką tik įsigijo naują fotoaparatą. Būtina pabrėžti, kad fotografas nėra savanorišką darbą atliekantis asmuo, jis žino savo darbo laiko kainą kaip ir jūs savo, tad pigiausias fotografas dar nereiškia, kad jis yra geriausias. Mažesnė kaina dar nėra fiksuotos akimirkos, kurios turėtų jums patikti. Tad specialistą svarbiausiai šventei būtina rinktis atsakingai.

Vestuvių fotografai dažniausiai taiko standartinius įkainius, sužinoję kokie keliami papildomai reikalavimai – nurodo papildomas priemokas. Pavyzdžiui, jei fotosesija trunka ilgiau nei nurodyta sąlygose, fotografo pastangas teks įvertinti didesne suma. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir nurodomą nuotraukų kiekį – jei norėsite daugiau nuotraukų nei siūlo fotografas, vėlgi – įkainiai bus didesni. Didelę reikšmę turi ir fotografo populiarumas bei praktiniai įgūdžiai, todėl rekomendacijos galėtų leisti išsirinkti lengviau.

Vestuvių fotografavimas prasideda sutartu laiku, vestuvių fotografas, atsižvelgdamas ir į jaunavedžių pageidavimus, gali pateikti pasiūlymą ar net kelis, kuriose erdvėse galėtų būti fiksuojamos pagrindinės akimirkos – bažnyčia, santuokos rūmai ir t.t. Mažesnis vietų kiekis gali būti ir mažos paslaugų kainos priežastimi, bet ar verta tokią akimirką varžyti savo būsimus prisiminimus? Veiksmas prasidės ir baigsis, tačiau tik nuo fotografo ir jo profesionalumo priklausys, kas išliks fiksuotoje medžiagoje – nuotraukose, todėl dažniausiai patariama, nevaržyti fotografų laisvės ir leisti jiems patiems spręsti, improvizuoti, kurios akimirkos jūsų šventėje turėtų būti aktualiausios ir užfiksuotos. Neabejokite, jūsų šventė bus pati gražiausia ir įsimintiniausia, tik patikėkite įamžinimą istorijai profesionalams ir blėstant prisiminimams atmintyje, fotografijomis galėsite mėgautis, džiaugtis su visais ir atgaivinti prisiminimus nuolatos.