KGStudio.ltApie projekto autorių ir kodėl ėmiausi šio projekto?
Sveiki, mano vardas Kęstutis. Gyvenime esu kelionių fotografas ir operatorius. Kadangi labai mėgstu keliauti, tai nuolatos siekiu gražiausias, įsimintiniausias ir įdomiausias akimirkas įamžinti. Todėl kelionėse ankstyvais rytais mane išvysi rašantį dienoraštį, o dienos metu ar vakare – ką nors fiksuojantį DSLR fotoaparatu rankose ar GoPro kamera ant krūtinės ar šalmo. Vėliau tai pavirsta straipsniais kelionių tinklapiuose, e-knygomis ir video epizodais, kuriuos publikuoju savo Facebook puslapyje – KGStudio.lt. Ir taip gyvenu jau paskutinius 8 metus. Kokioje situacijoje bebūčiau, tai darau su didele meile fotografijos ir kinematografijos hobiui – ar tai būtų augalo fotografija, ar čiuožčiau banglete, snieglente ar slidėmis, ar skrosčiau dangų parašiutu. Todėl šis projektas man nėra ‘tik dar vienas projektas apie kažką’. Tai projektas apie fotografijos ir video pasaulį. Pasaulį – kuriame gyvenu.

Kaip kilo idėja?
Projekto idėja pirmiausia kilo, nes norėjau pagreitinti ir palengvinti fotografo/operatoriaus paieškas sau. Bet tuomet pagalvojau – galbūt su tokiomis pat problemomis susiduria ir kiti? Taigi nusprendžiau pasidalinti šiuo projektu ir su kitais žmonėmis. Tikiu, kad šis projektas padės ir Jums.
Prieš metus laiko grįžome iš kelionės po Kiprą ir norėjome fotosesijoje įamžinti prisiminimus ir pozityvias emocijas. Be to ir pats esu smalsus fotografas, tad ieškojau tokio fotografo, kuris sugebėtų ne tik nufotografuoti, bei ir žinotų kodėl būtent taip jis fotografuoja, kodėl vienokį ar kitokį fotografinį sprendimą priėmė – tai leistų man ne tik gauti nuotraukas, bet kartu ir jas suprasti, bei gebėti papasakoti apie nuotraukos idėją ir kompoziciją ir kitiems. O taip pat – galbūt ir pats išmokčiau kažko naujo – juk mokomės visą gyvenimą. Deja, fotografo paieškos buvo labai sudėtingos ir komplikuotos, ir rasti gerą patyrusį fotografą, kuris galėtų įvykdyti keliamus prašymus – buvo itin sunku ir užtruko geras dvi savaites ieškant kasdien po kelias valandas. Ir rezultate radau tik 5 tikusius fotografus. O taip nutiko, kad tiesiog nebuvo gero sistemingo fotografų sąrašo internete, su informaciją kas, kur ir kaip fotografuoja. Tad nuo tos dienos pats pradėjau sudarinėti šį fotografų ir operatorių sąrašą, kurio pagalba ateityje galėčiau rasti reikiamą fotografą ar operatorių kur kas greičiau ir paprasčiau. Ir tikrai tikiu, kad šio projekto pagalba aš būtent tai ir galiu padaryti. Tikiuosi, kad ir Jums šis projektas pasitarnaus būtent taip pat, kaip pasitarnavo ir man.

Kodėl turėtum patikėti šiuo projektu ir jo ilgaamžiškumu?
Naujų interneto projektų gyvenime imuosi tik gerai viską apgalvojęs ir tik tuomet kai pats tikrai tikiu to projekto sėkme ir matau ilgalaikes perspektyvas. Šiame projekte daviau sau pažadą – vystyti jį ne mažiau kaip 5 metus. Antrasis pažadas – pradadant 2014-aiasiais, kasmet pasikirti šiam projektui bent 300 valandų asmeninio laiko. Iki šiol, ieškodamas ir rinkdamas fotografus ir operatorius jau pasikyriau daugiau kaip 300 valandų asmeninio laiko, ir tik tuomet paleidau šį projektą į viešumą 2014-ųjų sausio mėnesį. O trečias pažadas – pažadėjau sau kasmet vien tik į šio sąrašo reklamą investuoti ne mažiau kaip 300 eurų asmeninių lėšų.

 

Dažniausiai užduodamas klausimai:

Klausimas: Kodėl fotografus ir operatorius reitinguojate pagal Facebook puslapio gerbėjų skaičių?
Atsakymas:
Surinkti 2-3 tūkstančius gerbėjų Facebook nėra lengva užduotis. Tai reiškia, kad arba fotografo darbai turi būti labai geri ir jį reklamuos kiti žmonės. Arba tai reiškia, kad fotografas/operatorius, paskyrė mažiausiai 300 eurų asmeninių lėšų ir investuodavo į reklamą Facebook tinkle. Pirmu atveju fotografui tai daugiau nei hobis ir jis turės tikrai neblogą fotoaparatą. Antru atveju, turėdamas lėšų reklamai, fotografas matyt bus turėjęs lėšų ir geram fotoaparatui įsigyti.

Klausimas: O kaip tada fotografai / operatoriai įsigiję reklamą nelegaliais būdais (SPAM ar SCAM) ?
Atsakymas:
Fotografus, įsigijusius reklamą ne iš Facebook, Inc., o iš privačių asmenų (SPAM ar SCAM pobūdžio), iš sąrašo, tai sužinojęs, kaip mat pašalinu. Jeigu kyla abejonių dėl puslapio gerbėjo, paprašau puslapio savininko patekti Page Insights įrašus, liudijančius, kad gerbėjai yra iš Lietuvos (o ne tarkim 90% gerbėjų iš Baltarusijos). Taip pat galiu paprašyti pateikti paskutinio mėnesio reklamos pirkimo išklotinę (Summary). Bet kuriuo atveju – yla iš maišo anksčiau ar vėliau išlys, tad geriau gerbėjus rinkti sąžiningai ir legaliais būdais – fotografuojant ir kuriant gerus darus darbus arba perkant reklamą tik iš Facebook, Inc., Google Adwords, Inc. ir pan.

Klausimas: Kodėl leidžiate registruotis fotografams ir operatoriams turintiems vos 300 gerbėjų, bet į sąrašą įtraukiate tik pasiekus 500 gerbėjų?
Atsakymas:
Todėl, kad sąrašo atnaujinimas vykdomas kartą į 3 mėnesius, ir labai tikėtina, kad po ateinančias 1-90 dienų Jūsų puslapis jau bus mėgstamas 500 žmonių.

Klausimas: O kaip gi fotografai, kurie turi daug asmeninių sekėjų (“followers”), nesinaudoja socialiniais tinklais, arba nereklamuoja savo puslapio Facebook?
Atsakymas:
Mes gyvename technologijų perversmo amžiuje ir ne visiems lemta su šiomis technologijomis suspėti. Tad, deja šie žmonės į sąrašą nepatenka, kad ir kokie geri ar įdomūs yra jų darbai. “Followers” sistema yra labai nekonkreti, ją galima išjungti lengvai. Tuo tarpu puslapis Facebook sistemoje apibrėžtas aiškiai “Facebook Page – it’s a place to promote your business.”